Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Tylko 25 zł – to koszt paczki żywnościowej ratującej przed głodem. To nie tylko realna pomoc dla ludzi w beznadziejnej sytuacji ale również danieim poczucia, że nie są sami, że mogą liczyć na ludzi wielkiego serca.
Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna. Natychmiastowej pomocy potrzebuje nawet 5 milionów osób. Szczególnie dotkniętą kryzysem humanitarnym grupą są osoby starsze i to właśnie im wraz z Grupą Onet.pl oraz Kulczyk Foundation przekażemy paczki żywnościowe. Koszt jednej paczki dla starszej osoby, którą ukraińska wojna pozbawiła domu, jedzenia, bezpieczeństwa i nadziei, to 25 złotych. Jedna paczka żywnościowa to realny ratunek, bo pozwala przeżyć kolejne dwa tygodnie bez lęku przed głodem. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca roku. Nie uda nam się bez waszej pomocy! Aby dokonać wpłaty, należy kliknąć w  link na końcu tekstu. W połowie października udało się nam zebrać już 220 tys. zł9 tysięcy paczek żywnościowych zostało przekazanych dla ofiar kryzysu humanitarnego na Ukrainie.

W okręgu ługańskim i donieckim na Ukrainie pomocy żywnościowej potrzebuje blisko 2 miliony osób. Problemem są też zniszczone szpitale oraz brak wykwalifikowanego personelu medycznego. Łącznie liczba osób, które wymagają natychmiastowej pomocy, sięga nawet 5 milionów i z każdym dniem rośnie. Tym bardziej liczy się najprostsze wsparcie, a jest nim po prostu pożywne jedzenie. – Przywiązujemy szczególną wagę do tego, żeby paczki trafiły do osób najbardziej potrzebujących, a produkty kupujemy na miejscu, aby w jakimś stopniu wspomóc ukraińską gospodarkę – mówi Dominika Kulczyk.

W związku z trudną sytuacją, z całego serca, także w imieniu właśnie tych starszych ludzi, jako Onet, Rotary International oraz Kulczyk Foundation wspólnie poprosiliśmy Polaków i nadal prosimy o pomoc finansową, która pozwoliłaby kupić paczki żywnościowe. Zawartość takiej paczki opracowaliśmy na podstawie analiz ONZ. Produkty rekomendowane to: makaron, kasza gryczana, cukier, mąka, olej uniwersalny, mleko w proszku, czekolada, herbata i kawa mielona, uzupełnimy – zgodnie z informacjami zwrotnymi od uchodźców – o produkty sezonowe oraz konserwy mięsne i rybne.

Pomagajmy razem: klikając  w link na końcu tekstu. – W ten sposób można zrobić coś dobrego, odpowiedzialnego i sensownego dla ludzi na Ukrainie.

http://www.wplaty.kryzyshumanitarnynaukrainie.pl