WSPIERAMY SZPITALE, WSPIERAMY SUPERBOHATERÓW, WALKA z COVID 19

Rotary Klub Gdańsk Centrum podjął błyskawiczne decyzje walki z pandemia koronawirusa już w końcu marca b.r. na spotkaniach w nowej formule onlinowej. Wsparliśmy szpitale, zarówno w Polsce, w szpitalach woj. pomorskiego, jak i jako partner międzynarodowy w Indiach.

W Gdańsku odpowiedzieliśmy szybko na braki środków ochronnych dla lekarzy i służb medycznych, przekazując darowiznę pieniężną dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Nasz klub jest również darczyńcą i częścią większego, wspólnego projektu trójmiejskich klubów rotariańskich, dla jednego ze szpitali w woj. Pomorskim, związanego z zakupem aparatu do natleniania.

Program Rotary Friendship Exchange 2019 pomiędzy District 3202 w Indiach oraz District 2231 w Polsce, był początkiem bliskich, międzynarodowych kontaktów pomiędzy Rotarianami. Stąd też nasze wsparcie dla przyjaciół w Indiach. Jesteśmy również międzynarodowym partnerem grantu globalnego dla szpitala w Indiach. Projekt ACUCARE-COVID 19 będzie służył dużej populacji w mieście, Dharapuram i na obszarach wiejskich wokół małego miasteczka. Mimo że Szpital Rządowy jest duży i przeprowadza wiele operacji, nie ma odpowiedniego Oddziału Intensywnej Terapii spełniającego potrzeby Chorób Zakaźnych, takich jak COVID 19. Chorzy pacjenci są przenoszeni do większych szpitali w Coimbatore City z wielkim trudem dla lepszej opieki i lepszej opieki. Projekt obejmuje wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w łóżeczka Fowlera, echokardiografia, monitory Multi para, komputerowa radiografia i urządzenia odsysające.